Initial Coin Offering
Stworzenie nowej kryptowaluty

Branża Finance, Cryptocurrencies, ICO
Kraj USA
Model Time and Material
Tematyka Finance Cryptocurrencies ICO
Technologie AngularJS Laravel Solidity

Problem

Klient zwrócił się do L4A z prośbą o stworzenie kryptowaluty oraz przeprowadzenie procesu ICO (Initial Coin Offering). Celem stworzenia nowej waluty było ułatwienie transakcji biznesowych.

Ważną częścią projektu było zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa procesu ICO - mieliśmy do czynienia z projektem kryptowaluty dla branży finansowej. Takie projekty są szczególnie narażone na ataki.

Dodatkowym wyzwaniem, poza szczegółami technologicznymi związanymi z zaprojektowaniem i wygenerowaniem nowej kryptowaluty, okazały się aspekty prawne przedsięwzięcia oraz stworzenie odpowiedniego procesu zbierania kapitału.

Rozwiązanie

Nową kryptowalutę oparliśmy na Ethereum. Stworzyliśmy Smart Contract zgodny ze standardem ERC20, który pozytywnie przeszedł audyt przeprowadzony przez firmę ekspercką. Żeby zrealizować pierwszą publiczną ofertę tokenów programiści L4A stworzyli autorski mechanizm procesu pobierania płatności od inwestorów: aplikację, która umożliwia zakup waluty za pomocą Ethereum oraz Bitcoin. Do płatności walutami FIAT wykorzystaliśmy zewnętrzny serwis.

W związku ze zmianami prawnymi w USA dotyczącymi ICO, musieliśmy jednak dostosować się do nowych regulacji i zrezygnować z pobierania środków wprost przez aplikację.

W celu zrealizowania ICO programiści L4A stworzyli dodatkowy moduł, który miał na celu obsługę procesu alokacji kryptowaluty po udanym umieszczeniu Smart Contractu w sieci Ethereum.

Po imporcie adresów portfeli i ilości tokenów zakupionych przez danego inwestora, osoby wybrane przez klienta potwierdzały każdy przelew przy użyciu MetaMask. Rozwiązanie to pozwoliło na uniknięcie przechowywania kluczy prywatnych w samej aplikacji.

Nasze technologiczne wsparcie ICO pomogło klientowi stworzyć nową kryptowalutę i skutecznie zrealizować Initial Coin Offering. Obecnie kontynuujemy współpracę rozwijając funkcjonalności opisane w whitepaper klienta.

Szukasz sprawdzonego zespołu do swojego projektu?

Skontaktuj się z nami
Poprzedni Następny