Najważniejszą umiejętnością programistów jest ich kreatywność. Wiedzą, jak przejąć daną informację i uczynić ją prawdziwą i użyteczną. Są wystarczająco kreatywni, aby znaleźć wiele możliwych rozwiązań tego samego problemu.

Tworzenie aplikacji internetowych jest bardzo trudnym zadaniem. Deweloperzy mogą pracować tylko nad każdym problemem, z którym się borykają. Ale gdy staniemy przed wymaganiem konkretnej aplikacji internetowej, będziemy mogli uzyskać pomoc od programistów.

Nie powinniśmy myśleć o tych programistach jako o zastępstwie ekspertów w dziedzinie ludzkiej domeny. Po prostu pomagają aplikacjom internetowym, pozbywając się całej ciężkiej pracy, którą muszą wykonać ludzie, aby działały poprawnie i wydajnie.

Coraz więcej software house’ów wdraża narzędzia automatyzacji w swoich aplikacjach webowych. Wykorzystują sztuczną inteligencję, aby skrócić czas potrzebny na tworzenie aplikacji internetowych. Oznacza to, że możesz teraz skupić swoją uwagę na treści zamiast na szablonach HTML, plikach JavaScript i PHP.

Główna różnica między aplikacją webową a software housem polega na tym, że podczas gdy otwieramy plik wykonywalny zawierający tylko zawartość naszej aplikacji, to budując narzędzie do automatyzacji ze sztuczną inteligencją, wygeneruje ono dla Ciebie własny kod. Jeśli więc stworzyłeś nudną stronę internetową w HTML, sztuczna inteligencja prawdopodobnie stworzyłaby coś, co wygląda jak jQuery. Z drugiej strony, jeśli napisałeś trochę JavaScriptu, sztuczna inteligencja może wygenerować fajne animacje z dodatkiem Node.js.

Tworzenie aplikacji internetowych to trudne zadanie. Musimy śledzić różne aspekty, w tym wydajność, bezpieczeństwo, skalowalność, kompatybilność itp. Jednak pomimo ogromnego rozpowszechnienia aplikacji internetowych w świecie korporacyjnym i eksplozji na rynku na przestrzeni lat, działy IT tak naprawdę nie skupiają się na tym, jak mogą je wdrożyć. Po prostu rezygnują z nich, ponieważ jest po prostu zbyt trudno sobie z nimi poradzić, ponieważ jest zbyt wiele ruchomych części i nie ma jasnej ścieżki do wdrożenia.

Inteligentny zespół programistów będzie w stanie rozbić te procesy na łatwe do zarządzania fragmenty, abyśmy mogli szybciej i łatwiej osiągnąć sukces. Zespół programistów będzie w stanie określić, jaki poziom funkcjonalności powinna mieć każda część. Mogą nawet wymyślić pomysły na podstawie własnego narzędzia do generowania pomysłów lub wersji prototypowej

Kiedy myślimy o firmach programistycznych, myślimy o dużych firmach programistycznych. Cóż, to nie do końca prawda. Są też małe firmy, które pracują nad aplikacjami webowymi. Te małe firmy często nie są widoczne dla opinii publicznej, a ludzie, którzy korzystaliby z produktów jednego z tych dostawców, nie wiedzą o nich.

Możemy używać asystentów pisania AI do pisania o tych małych firmach i to jest dokładnie to, co robi nasza firma.

Zespół programistów jest zazwyczaj odpowiedzialny za konkretny aspekt oprogramowania. Muszą go wdrożyć i upewnić się, że działa zgodnie z założeniami. Na przykład muszą zintegrować oprogramowanie z usługami internetowymi lub przeprowadzić testy po stronie serwera.